Regulacja zawodu psychoseksuologa

Informujemy, że pracownicy Zakładu Seksuologii Społecznej i Klinicznej (prof. dr hab. Maria Beisert i dr Filip Szumski)  biorą udział w pracach związanych z regulacją zawodu psychoseksuologa.

Prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 24 lutego 2017r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U.2017.599), powołał Zespół Ekspertów do opracowania i aktualizacji programu specjalizacji w dziedzinie psychoseksuologii, w składzie:

  • prof. dr hab. Zbigniew Lew-Starowicz (kierownik zespołu)
  • prof. dr hab. Maria Beisert
  • prof. dr hab. Józef Krzysztof Gierowski
  • dr Filip Szumski
  • mgr Monika Szymańska

Ponadto, prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, zgodnie z art. 6 ust. 9 ustawy z dnia 24 lutego 2017r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U.2017.599), powołał Zespół Ekspertów do akredytacji jednostek ubiegających się o prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego i staży specjalizacyjnych w dziedzinie psychoseksuologii, w składzie:

  • prof. dr hab. Maria Beisert (kierownik zespołu)
  • prof. dr hab. Zbigniew Lew-Starowicz
  • prof. dr hab. Józef Krzysztof Gierowski
  • dr Filip Szumski

Miejsca odbywania się wykładów konferencyjnych i przedkonferencyjnych warsztatów superwizyjnych

Przypominamy, że Międzynarodowa Konferencja Seksuologiczna odbywa się w różnych częściach Poznania.

Na piątkowe warsztaty przedkonferencyjne zapraszamy Państwa na Wydział Nauk Społecznych, do Instytutu Psychologii UAM, przy ul.  Szamarzewskiego 89/AB. Rozpiska sal dla poszczególnych grup superwizyjnych znajduje się tu: link.

Sobotnie wykłady odbywają się na Wydziale Fizyki UAM, w auli Maxima, przy ul. Umultowskiej 85d.

UWAGA! Niedzielne wystąpienia prelegentów odbywają się na Wydziale Historycznym UAM, w sali prof. Gerarda Labudy, przy ul. Umultowskiej 89d.

Wydział Fizyki i Wydział Historyczny znajdują się w bliskim sąsiedztwie (w odległości 750m), na Kampusie Morasko. Więcej informacji i wskazówki dojazdu w zakładce miejsce.

 

Bezpłatny warsztat: Introduction to the SoSAFE! Programme

Uwaga! Niepowtarzalna okazja! Dzięki uprzejmości jednego z naszych konferencyjnych prelegentów, Tima Bavintona, zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym 3-godzinnym warsztacie dotyczącym narzędzi, jakie można wykorzystywać w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Warsztat będzie wprowadzał jego uczestników w założenia programu SoSAFE!. Jako, że warsztat nie będzie tłumaczony na j. polski, mogą w nim wziąć udział osoby posługujące się j. angielskim.

Termin: 12 grudnia br., godz. 8.30 – 11.30

Miejsce: Instytut Psychologii UAM w Poznaniu, sala 70A, na parterze

Więcej szczegółów już wkrótce! Zachęcamy do bacznego obserwowania naszego profilu na facebooku i śledzenia naszej strony internetowej: http://seksuologia.amu.edu.pl

Osoby zainteresowane udziałem w warsztacie zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem formularza: link oraz zapoznania się z ofertą przedstawioną przez Tima Bavintona:

„SoSAFE! is a set of visual and conceptual tools designed to promote social safety for people with an Intellectual Disability (moderate to severe range) and Autism Spectrum Disorder. SoSAFE! tools encourage social safety through the provision of a simplified and rule-governed model of social reality that teaches the type and degree of verbal and physical intimacy appropriate with different categories of people. The SoSAFE! Tools (together with SoSAFE! User Training) provide teachers, trainers and counsellors with skills and simple visual tools to enhance the social, social-sexual and social safety training of people with moderate to severe intellectual disability. SoSAFE! uses a standardised framework of symbols, visual teaching tools and concepts to teach strategies for moving into intimate relationships in a safe and measured manner, and provides visual communication tools for reporting physical or sexual abuse.

SoSAFE! Trainer Tim Bavinton will offer a free introductory workshop outlining the SoSAFE! Program toolkit and rationale in English on Tuesday 12 December 2017 at Adam Mickiewicz University in Poznan, Poland. The workshop is open to educators and other professionals working with people with disabilities.”

Z sylwetką trenera można zapoznać się tu: http://seksuologia.amu.edu.pl/?page_id=1698

Międzynarodowa Konferencja Seksuologiczna – zamknięcie formularzy rejestracyjnych

Informujemy, że formularze internetowe, za pośrednictwem których można rejestrować się na Międzynarodową Konferencję Seksuologiczną i bankiet jej towarzyszący zostaną zamknięte w dniu 6 grudnia br. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w Konferencji lub bankiecie po tym terminie będą mogły dokonać rejestracji i wnieść opłatę konferencyjną u p. Krystyny Moskal, księgowej PTS, przy stanowisku rejestracyjnym w holu konferencyjnym.

Superwizje przedkonferencyjne

Uwaga! Wydłużamy termin przesyłania zgłoszeń udziału w superwizjach poprzedzających Międzynarodową Konferencję Seksuologiczną do 15 listopada br. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem formularza: link.

Więcej informacji na temat superwizji można znaleźć tu i tu.